kilka słów o mnie

To ja :)

Mam w tej chwili po czterdziestce, mieszkam w Katowicach. Prowadzę działalność gospodarczą w branży DTP (przygotowuję do druku czasopisma, książki i różnorodne materiały reklamowe). Więcej o mnie z zawodowego punktu widzenia można znaleźć w cv oraz w dziale praca mojego serwisu.

co lubię

Lubię czytać i podróżować, lubię książki i komputery, lubię słuchać muzyki, jeździć na rowerze, majsterkować i wiele innych rzeczy i czynności, o których może nawet nie wiem jeszcze. Lubię odkrywać rzeczy, które lubię :-).

Część zainteresowań jest dość ściśle związana z tym co robię zawodowo. Np. interesuje mnie proces wydawniczy książki i jego historia, drukarze i wydawcy, historia pisma itp.

Lubię też się orientować co dzieje się w informatyce i elektronice. Czasem próbuję pisać proste programy. Używam na co dzień zarówno Windows jak i Linuksa. Pierwszego – gdy pracuję z programami graficznymi i do składu, drugiego – gdy chcę napisać jakiś program, skrypt czy stronę internetową. Lubię sobie poczytać od czasu do czasu o algorytmach, językach programowania i projektowaniu systemów.

Kiedy dość mam już komputerów i pracy, wyjeżdżam (turystyka). Uwielbiam podróżować, różnymi środkami lokomocji: pieszo, rowerem, autostopem. Lubię podróże niezorganizowane, gdzie na każdym kroku coś mnie zaskakuje. Podróżuję głównie po Polsce. Wykonuję sporo fotografii, przeważnie są to widoczki z odwiedzanych miejsc, rzadziej ludzie, których spotykam, lub z którymi wędruję. Lubię oglądać te fotografie i wspominać.

Sporo czytam, ostatnio większość to literatura popularnonaukowa i informatyczna, czasem dla rozrywki coś z fantastyki lub dobra książka podróżnicza.

© Piotr Chamera, 2001–2016